SONUÇ


TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından 23-24 Eylül 2021 tarihlerinde düzenlenen “6. İzmir Rüzgâr Sempozyumu” Dünyanın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu salgın hastalık sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 2 gün boyunca toplam 10 oturumda 53 konuşmacının katılımıyla gerçekleşen sempozyum Zoom ve Youtube kanallarından katılımcılarıyla buluştu.

Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yunus Yener’in açılış konuşmasıyla başlayan ve iki gün süren sempozyumda; TÜREB Başkanı Sayın Ebru Arıcı’nın “Teknoloji, Dijitalleşme ve Kendine Güvenen Sanayi Deneyimi: Rüzgârdan Daha Fazla Nasıl Güç Alabiliriz?” konulu Açılış Konferansı yer alırken, oturumlarda “Rüzgâr Enerjisi Sektöründe Değer Zinciri”, “Hibrit ve Depolama Sistemleri”, “Deniz Üstü Rüzgâr Enerji Santralleri”, “RES Geri Dönüşüm (Recycling) ve Güç Yenileme (Repowering)”, “Rüzgâr Enerjisinde Yeni Trendler ve Teknolojiler” konuları ele alındı.

16 akademik bildirinin çeşitli oturumlarla katılımcılarla buluştuğu sempozyum boyunca 3 “Bildiri Sunumları Oturumu” düzenlendi.

Sempozyum oturumlarının youtube üzerinden gerçekleşen kayıtları, bildiri metinleri ve sunum dosyalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

SUNUMLARDESTEKLEYEN KURULUŞLAR