Ahmet Murat Adaçal
Ahmet Murat Adaçal
1979 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2007 yılları arasında elektrik taahhüt firmasında Kontrol Mühendisi ve endüstriyel akü firmasında Servis Mühendisi olarak görev almıştır. 2007 yılından itibaren rüzgar türbini kanadı üretim firması Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş. firmasında Bakım Mühendisi ve Enerji Yöneticiliği görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Aktan Temiz
Aktan Temiz

1966 yılında Elazığ’da doğdu. 1988 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans, 2013 yılında İYTE FBE Enerji Mühendisliği Yüksek Lisans dereceleri aldı, halen Ege Ünv. FBE GEE Enerji Teknolojileri Doktora programına devam etmektedir.  1988-2008 yılları arasında özel sektörde mühendis ve yönetici olarak çalıştı. 2008 yılından günümüze ENDA Enerji Holding bünyesinde çalışmakta olup, Hidroelektrik Santraller Bölüm Müdürlüğü görevini yürütmektedir.


Ali Emre Demirel
Ali Emre Demirel

1966 yılında Karşıyaka/İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karşıyaka’da tamamladıktan sonra 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’den Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Çalışma hayatına 1988 yılında Austrian Consult firmasında proje mühendisi olarak başladı ve atıksu arıtma tesislerinin inşaat ve ekipman montajlarında görev aldı. 1990-1991 yıllarında Cevher Makine Sanayi’nde ar-ge ve proje mühendisi olarak çalıştı. 1991 yılında Med-Union Containers firmasında göreve başladı ve 2009 yılına kadar bu şirkette sırasıyla proje ve üretim mühendisi, üretim baş mühendisi, arge teknik müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre içinde ISO yük konteynerleri tasarım ve üretimi ile çeşitli çelik konstrüksiyon imalatlarında görev aldı. Marmaray projesi batırma tüp geçit çelik konstrüksiyon imalatında proje müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında rüzgar enerji santralleri için çelik kule üretimi yapan Alkeg-Tegopi firmasında  üretim müdürü olarak göreve başladı ve 2012 yılında fabrika müdürlüğü görevine getirildi. 2014 yılında aynı gruba bağlı Ege Kule Üretim firmasında fabrika müdürü olarak göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir.2011 yılında MMO İzmir Şubesinin düzenlediği Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi Yürütme Kurulu’nda ve MMO İzmir Şubesi 26. ve 27. dönem çalışmalarında yenilenebilir enerji kaynakları uzmanlık komisyonlarında görev aldı.  Çalışma hayatı süresince sac/çelik işleme, kaynaklı imalat, yüzey koruma ve boya, montaj, ar-ge ve tasarım konularında çalışan Demirel, evli olup İngilizce bilmektedir.


Alper Kalaycı
Alper Kalaycı
1973 yılında Ankara’da doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Bolu’da tamamladı. Lisans eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 1998-2001 yılları arasında Genba Makine firmasında çalıştı. Türkiye’nin ilk yap-işlet-devret rüzgar santrali olan ARES projesinde çalıştı. Aynı firmada rüzgar ölçümü üzerine çalışmalarına devam etti. 2001 yılında Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş. firmasına geçti. Türkiye’nin ilk rüzgar türbini kanadı üretimi tesisinde, teknik müdür olarak çalıştı. 2003-2010 yılları arasında Fabrika Müdürü olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmasına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Aydın Yalçın
Aydın Yalçın
1970 yılında İzmir’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi İngilizce Bölümü’nü bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu. Sırasıyla Schneider Elektrik Orta Gerilim Ürünleri Üretim ve Metod Sorumlusu, Güçbirliği Holding Proje Yöneticisi, Alaçatı RES İşletme ve Bakım Yöneticisi olarak görev aldı. Daha sonra Siemens ve Vestas şirketlerinde Rüzgar Enerjisi Sistemleri Satış Yöneticisi olarak çalıştı. Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube’si 22. ve 23. dönemlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Tügiad Ege kurucu ve 2. Dönem Yönetim Kurulu üyesi olup, evli ve ikiz oğlu ve 1 kızı vardır.


M. Berkay Eriş
M. Berkay Eriş
—————–


Fahri Eryılmaz
Fahri Eryılmaz
1980 yılında Manisa Salihlide doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini Salihli’de tamamladı.
1999-2003 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi aldı.
2004 yılında İzmir e gelerek proje uygulama ve taahhüt sektörlerinde proje mühendisi olarak çalıştı.
2010 yılında rüzgar enerjisi sektörüne girerk Ares rüzgar santralinde işletme şefliği, 2011 yılında Nordex Enerji firmasında Elektrik süpervizörlüğü ve ardından 2013 yılında Fina Enerji Holding’te elektrik işleri şefi olarak görev yapmıştır.Halen Fina Enerji bünyesinde RES projeleri ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.
2005 yılından beri Elektrik Mühendisleri Odasının kayıtlı üyesidir.


Fatih Efe Çiçek
İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi 2011 Sempozyum Sekreterliği görevlerini yürütmüş ve halen 3. İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi Sempozyum Sekreteri olarak MMO İzmir Şubesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.


Ferhat Bingöl
Fatih Efe Çiçek

1975 yılında Antalya’da doğdu. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Uçak Mühendisliği dalından lisans, 2005 yılında Danimarka Teknik Üniversite’sinden Rüzgar Enerjileri konusunda Yüksek Lisans, 2010 yılında aynı üniversiteden Doktora dereceleri aldı.  2002-2010 yılları arasında Danimarka Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjileri bölümünde araştırma görevlisi, 2010-2014 yılları arasında aynı bölümde Bilim Adamı sıfatıyla görev yaptı. Mayıs 2014’den bu yana İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği Bölümünde Yrd.Doç.Dr. olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yine 2014’de rüzgar enerjileri konusunda kurduğu danışmanlık ve yazılım şirketinde proje yöneticisi olarak da çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibidir.


Görkem Teneler
Görkem Teneler
1986 yılında İzmir’de doğdu. 2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makina Mühendisliği dalından lisans, 2011 yılında İsveç Gotland Üniversite’sinde (Uppsala Üniversitesi) Rüzgâr Enerjisi Proje Yönetimi alanında yüksek lisans dereceleri aldı. 2011-2013 yılları arasında Gotland Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve Avrupa Birliği proje asistanı olarak görev yaptı. Yüksek lisans ve sonrasında kompleks ve soğuk iklim arazilerinde CFD ile rüzgâr akışları üzerine çalışmalarda bulundu. Rüzgâr türbin teknisyenlerinin eğitimi ile ilgili Avrupa Birliği projesinde yer aldı. Mart 2014’ten bu yana kurucu ortağı olduğu Verk Enerji Teknolojileri firmasında rüzgâr enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerjiler alanında danışmanlık ve mühendislik faaliyetlerini sürdürmektedir.


Hacer Şekerci

1966 yılında Sarıkamış’ta doğdu. İlköğretimi Erzincan,  orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans diploması aldı. 1987 yılında DEÜ’de araştırma görevlisi olarak başladığı akademik yaşamını 1989 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında ise doktora programlarını tamamlayarak sürdürdü. 2009 yılından itibaren Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde çalışma hayatını sürdürmektedir.  TMMOB EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu’nda  26., 27. Ve 29. Dönemlerde görev aldı. Halen EMO İzmir Şube Enerji Komisyonu üyeliği görevini sürdürmektedir.


Hasan Mersin
Hasan Mersin
1981 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Söke’de tamamladı. 2005 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden  lisans diploması aldı. 2005-2006 yılları arasında Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nde çalıştı. 2006 yılında askerlik hizmetini tamamladı. 2006-2013 yılları arasında özel bir şirkette çalıştı. 2014 yılı başında Mertek Elektrik Mühendislik Limited Şirketini kurdu. Halen Genel Müdür olarak devam etmektedir.Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 30.Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, Enerji Komisyonu ve Enerji Verimliliği Komisyonu üyesi olarak görev almaktadır.


İskender Kökey
İskender Kökey
1987 Yılında Artvin’de doğdu, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında 6 ay süre ile Fransanın Reims Üniversitesinde fototermal radyometri üzerine uygulamalı fizik eğitimi aldı. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesi alan Kökey, halen aynı üniversitede rüzgar enerjisi üzerine doktora eğitimine devam etmektedir. 2011 yılından bu yana yenilenebilir enerji sektöründe çalışmakta olup, şu anda Kintech Engineering firmasının Türkiye Müdürü olarak görev yapmaktadır. Özel ilgi alanı olan Remote Sensing üzerine çalışmalarını devam ettiren Kökey, 27. Dönem Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yönetim kurulu yedek üyeliği görevini de yürütmektedir.


Mehmet Aygün
Mehmet Aygün
1963 te Menemen’de doğdu.  1984 yılında DEÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.  1987 de kurucu ortağı olduğu Genma Makina Elektrik Ltd. Şti. firmasında çalışmaya başladı.  Halen devam eden bu işinde otomasyon, enerji çözümleri ve elektromekanik konularında imalat ve arge yöneticisi olarak görev yapmaktadır.  2008-2013 yılları arasında MMO İzmir Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır.


Mehmet Güven

1963 Yılında Aydın/Nazilli’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1988-1999 Yılları arasında Gü-Ma Aluminyum Ltd.Şti. de yönetici ortak, 1999-2004 arası Olgun Çelik A.Ş de Satış-Pazarlama Müdürü ve 2004-2009 arası Tekom-Puk Elektromekanik A.Ş de  Satış Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2010 Yılından bu yana, CMİ Müh. Ltd. Şti.de Genel Müdür göreviyle yenilenebilir enerji sektöründeki çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir oğlu vardır.


Murat Çekirdek
Murat Çekirdek
1985 yılında Malatya’da doğdu. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında öğrenci değişimi programı ile 6 ay süreyle İtalya, Floransa Üniversitesi’nde okuyan Murat Çekirdek, halen Dokuz Eylül Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Eenrji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitiminie devam etmektedir. 2011 yılından bu yana Genba Enerji bünyesinde çeşitli görevlerde çalışmış olan Çekirdek aynı firmada Proje Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Mustafa Serdar Çınarlı
Mustafa Serdar Çınarlı
1973 yılında İzmir Tire’de doğdu. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Elektrik tesisatı alanında proje hazırlama ve saha uygulamalarında çalıştı. EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonunda 5 dönem, Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi kapsamında düzenlenen Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu Yürütme Kurulunda 4 dönem görev aldı.


Olgun Sakarya1956 yılında İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde doğdu.
1979 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mühendislik Fakültesinden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu.
Kamu’da başlayan iş hayatında, TEK ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü bağlısı bölgelerde değişik kademelerde teknik personel ve yönetici olarak;  müşteri hizmetleri, etüd-proje, tesis ve sistem işletme birimlerinde görev yaptı. 2011 yılının Ekim ayında TEDAŞ Genel Müdürlüğünden emekli oldu.
Mesleği ile ilgili olarak Fransa, Polonya ve ABD’de teknik gezi, seminer ve eğitim programlarına katıldı. ABD’nin Alabama eyaletindeki SEI (Southern Electric International) eğitim tesislerinde; Eğitim Sistemlerini Geliştirme (ISD-Instuctional Systems Development) projesi grubunda çalıştı.
Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsünde Enerji ve Rekabet Hukuku dersleri aldı, Enerji Hukuku sertifika programını tamamladı.
Üyesi olduğu EMO’nun değişik kurul ve komisyonları ile TMMOB bünyesindeki komisyonlarda görev yaptı.


Onur Kısar

1982 yılında Çorum’da doğmuş; ilk,orta ve lise öğrenimini de yine bu ilde tamamlamıştır. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinden mezun olmuş ve 2008 yılı başına kadar taahhüt ve elektrik dağıtım sektörlerinde çalıştıktan sonra rüzgar enerji sektöründe çalışmaya başlamış ve halen bu sektörde çalışmaya devam etmektedir. Rüzgar Enerjisi sektöründe sırasıyla Enercon / Devreye alma mühendisi (2008-2009), Fichtner / Proje Mühendisi (2010-2012) ve şu anda DNV GL Energy / Teknik danışman (2012-devam) olarak  çalışma hayatına devam etmektedir. Elektrik Mühendisleri odası İstanbul Şubesinde 3 dönem Enerji komisyonu üyeliği yapan Abdullah Onur Kısar evli ve 2 çocuk babasıdır.


Oğuz Özçelik

—————–


Özgür Salih Mutlu
Özgür Salih Mutlu
1977 yılında Turgutlu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa ve İstanbul’da tamamlamasını müteakip, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’ni 1999’da tamamlayarak Milli Savunma
Bakanlığında Elektrik Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Görevine devam etmesi esnasında; 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinde Yüksek Lisans programını, 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Doktora programını tamamladı. Doktora öğrenimi ve sonrasında Rüzgar Enerjisi konusunda akademik yayınlar yaptı.2012 Yılında Yardımcı Doçent Doktor olarak Deniz Harp Okulu Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümünde dersler verdi. Halen Simeks Tıbbi Sistemler AŞ Teknik Hizmetler Müdürü olarak görev yapmaktadır. EMO İzmir 30.Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği görevini yürütmektedir.


Salim Arslanalp
—————–


Sarper Başak
Sarper Başak

1975 yılında Mersin’de doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de; lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde 1997 yılında tamamladı.2000 yılında ENERCON Servis Ltd.Şti.’de çalışmaya başladı; 2000-2007 yılları arasında servis mühendisi olarak görev aldı.Bu süre zarfında; BORES, SUNJÜT, MARE Manastır RES projelerinde; proje hazırlık ve uygulama ve Türkiye’nin ilk RES’i olma özelliği taşıyan GERMİYAN RES’in işletme-bakım aşamalarında sorumluluk aldı.Rüzgar Santrallarının Temel Çalışma İlkeleri ve Şebekeye Bağlantı Kriterleri konusunda Elektrik Yüksek Mühendisi Deniz Kültür ile birlikte çalışmalarda bulundu.Bu konuda, çeşitli kongre, konferans ve dergilerde yayınlanmış bildiri, sunum ve makaleleri (I.Ulusal Elektrik Tesisat Kongresi, 7-10 Mayıs 2009 İzmir, WWEC-9. Dünya Rüzgar Enerji Konferansı, Yeni Enerji Dergisi – Sayı:17 – Temmuz-Ağustos 2010) bulunmaktadır.2007 yılından bu yana aynı firmada Operasyon Müdürü olarak çalışmaktadır.ENERCON Servis Ltd.Şti.’deki görevini sürdürürken; 2002-2010 yılları arasında bir diğer ENERCON şirketi olan AERO Rüzgar Endüstrisi A.Ş.’de Yardımcı İşletmeler Sorumlusu olarak da görev almıştır.Evli ve iki çocuk babasıdır.


Serra Özer
Serra Özer
1976 yılında Izmir’de doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Lisans eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İzir Yüksek Teknoloji Enstitusunde tamamladı. 1998-2009 yılları arasında Güçbirliği Holding firmasında çalıştı. Türkiye’nin ilk yap-işlet-devret rüzgar santrali olan ARES projesinde çalıştı. 2009-2010 yıllarında Vestas firmasında çalıştı. 2010 yılından itibaren de Rüzgar ve Güneş projeler müdürü olarak Enerjisa Uretim A.S’de çalışmasına devam etmektedir.


Taylan Kabaş
Taylan Kabaş
1980 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Uşak’ta tamamladı. 2005 yılında Mustafa Kemal  Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden  lisans diploması aldı., 2005-2007 yılları arasında seramik üretimi yapan özel bir kuruluşta Elektrik Bakım Mühendisi ve Elektrik Bakım-Onarım Şefliği görevlerinde bulundu. 2007-2011 yılları arasında özel bir şirkette Otomasyon Mühendisi olarak yurtiçi ve yurtdışındaki birçok endüstriyel tesisin otomasyon yazılımı ve  devreye alma uygulamalarını gerçekleştirdi. 2011-2014 yılları arasında Enda Enerji Holding A.Ş. bünyesinde Proje Koordinatörü olarak görev aldı. Halen aynı kuruluşta Rüzgar Enerjisi Santralleri Bölüm Müdürü olarak görev yapmaktadır.
2011 yılı Kasım ayından bu yana Elektrik Mühendisleri Odası Enerji Birimi Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.


Turgay Şirvan
Turgay Şirvan
—————–